Web Analytics Made Easy - StatCounter
Orikum parku arkeologjik larg vmendjes s shtetit Lajme t

Orikum parku arkeologjik larg vmendjes s shtetit Lajme t

<

Trashigimia jonë Kombëtare-Gjurmët më të vjetra Pellazgo-ilire-shqiptare e qyteteve të UNESCO-s.

13494972_10208482554413432_430564917554576832_n 13495139_10208482554253428_8978659845795204323_n 13501616_10208482553093399_6688907537498024900_n ...

GJIROKASTËR, 17 Janar/ATSH-Telnis Skuqi/ – Thesare të reja zbulojnë arkeologët nga nëntoka e pasur e Antigonesë antike, që për drejtorin e këtij parku, ...

Në Lindje të Tiranës ndodhet parku natyror i Dajtit,ku vizitori do të ndesh natyrën e pastër dhe të qetë që mund ta shfrytëzoj për shëtitje dhe aktivitete ...

Sipas Kongolit, Shqipëria ka tre site, pjesë të trashëgimisë botërore të UNESCO-s. Parku Arkeologjik i Butrinit ndodhet në skajin më jugor të vendit, ...

Rruga e Kombit vazhdon të “hajë” parà nga buxheti i shtetit. ARRSH:

Foto galeri

Albania's Beaches Dirtiest in Europe, Report Says

Prejardhja e përkatësisë së zonave urbane të Shqipërisë është e larmishme. Ajo kalon përmes një përshkimi historik që nga kohët e hershme, deri tek të vonat ...

Shengjin is an established tourist hotspot with Albanians and foreigners alike. Front and side facing apartments benefit from stunning views of the coast ...

Historia e qyteteve të Shqipërisë, origjina e emrit, kur u themeluan, dhe veçoritë e tyre

Gjilan, Kosova: Kalaja e Nëvobërdës (Artanës) by Gjilan!, on Flickr

75828466-300x168.jpg?resize=703,394

Ka qenë një mendim i përhapur deri vonë, madje deri në ditët tona se tiranasit e vjetër, njerëzit që jetuan në qytetin e lashtë ende pa u bërë kryeqytet, ...

elbasan pema ekpologjike

Try watching this video on www.youtube.com, or enable JavaScript if it is disabled in your browser.

Gjirokaster Qafa Pazarit Karakteristik

Rilindja shqiptare ...

I dënuar për kultivim kanabisi, kapet nga policia 39 vjeçari shkodran

Aktivitete ekonomike të qëndrueshme në zonat e mbrojtura detare mesdhetare

Njerëzit lëvizin me mushka për të zbritur nga fshati

The Gjirokaster Castle is now home to artillery artefacts. This is a plane captured by

Thethi është park zoologjik natyror, 70 km larg Shkodrës. Ky park ka një sipërfaqe prej 2630 hektarësh. Në vitin 1976, Thethi shpallet “Park Kombëtar”.

FOTO/ Akuza: Policia më masakroi vëllanë!

Këtë njohuri fillestare, studenti e merr qysh në orën e parë të leksionit, e kemi fjalën për atë student që studion për trashëgimin kulturore.

Shqipëria atraksion turistik edhe për suedezët

Asokohen e 2 marsit të vitit 1444, kur Skenderbeu besëlidhi në Lezhë dalzotët e Arbrit

Rama: Shqipëria është i vetmi vend ku opozita punon kundër interesit të shtetit

TIRANE- Ministria e Kulturës po përgatit një projekt të ri me vlerë 750 mijë Euro që do të mundësojë restaurimin në Parkun arkeologjik të Apolonisë.

22 Qershor 2013

Fotografitë e Bashkëngjitura

OLIMPI SHQIPTAR (Pikëpamje / kritikë / vlerësime / poetikë...) Flori Bruqi

27 settembre 2013

ndodhet në Skelë përballë portit detar. Përbëhet nga një ndërtesë e thjeshtë me disa dhoma, e cila ka shërbyer si seli e Qeverisë Shqiptare në vitet ...

TURIZMI NE QARKUN E VLORES; 9.

Mjeshtri Isa Shuapi, i mbiquajtur Tako, tregon një mozaik të rrugës 'Tregtare'

Jemi mësuar që fundjavat t'i kalojmë vetëm nëpër destinacionet tashmë të njohura të vendit por harrojmë se ende Shqipëria ka surpriza dhe “qoshka” plot të ...

Rexhep_Ferri_37510

best eu destinations, travel to europe, places to visit in europe, traveling to

El ...

Një e shtunë falas do të jetë çdo muaj në GKA, publiku nuk do paguajë biletë”, bëjnë të ditur pranë këtij institucioni. Tashmë GKA ka ndryshuar në politikat ...